Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

Bella Protocol (BEL) Nedir? - Kriptrade Kripto Akademi

Bella Protocol, kripto bankacılığını daha basit ve daha erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış çeşitli DeFi ürünleri sağlayan bir platformdur. Protokol, bazı blok zinciri platformlarını etkileyebilecek yüksek ücret ve yavaş işlem sorunlarını ortadan kaldırarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmayı amaçlarken aynı zamanda basitleştirilmiş DeFi akıllı portalı aracılığıyla kullanıcı deneyimini de geliştiriyor. Bella Protocol'ün temel özelliği, pasif getiri elde etmek için kullanıcı fonlarını çeşitli DeFi tekliflerine yönlendiren akıllı bir havuz olan Flex Savings'tir. Flex Savings, ekip tarafından "bir hedge fonu, ancak daha şeffaf, verimli ve merkeziyetsiz" olarak tanımlanıyor. Bella Protocol’ün yerel para birimi BEL’dir. BEL, piyasa değeri bakımından 528. büyük kripto para birimidir.

Bella Protocol’ün kurucusu kimdir?

Bella Protocol, Binance’in Launchpool platformu üzerinde başlatılan ilk projedir. Eylül 2020’de başlatılan proje, gizliliğe odaklanan bir katman 2 çözümü olan ARPA’nın ekibi tarafından oluşturuldu. Proje, Arrington XRP Capital ve Ledger Capital dahil olmak üzere birçok önde gelen firmadan yatırım almayı başardı.

BEL stake edilebilir mi?

Bella Protocol, işlemlerin doğrulanması için bir proof-of-stake (PoS) mutabakat mekanizması kullanır. Bella Protocol’ün yerel para birimi olan BEL stake edilebilmektedir.

Proof of Stake (PoS-Hisse İspatı) nedir?

Staking, ağı güvenceye almak için kripto varlıkları kilitleme ve bunun karşılığında faiz ödemesi alma eylemidir. Proof of Stake, bir sonraki bloğu kimin doğrulayacağına karar veren bir konsensüs algoritmasıdır. Geleneksel olarak kullanılan Proof of Work algoritmasında madenciler işlemleri onaylamak adına cihazlarının işlem gücünü kullanarak kriptografik bulmacaları çözerken, PoS algoritmasında doğrulayıcılar ellerinde tuttukları coin miktarına bağlı olarak seçilir.

PoS algoritması, Bitcoin’de kullanılan ve yüksek miktarda enerji tüketimi gerektiren PoW konsensüs algoritmasına göre daha doğa dostu ve daha ölçeklenebilir olarak görülüyor.

BEL’in dolaşımdaki arzı ve maksimum arzı ne kadardır?

BEL’in maksimum arz miktarı 100 milyondur. Dolaşımdaki arzı 48 milyondur.

Yıllara göre BEL fiyatları

10.2022                       10.95₺
07.2022                       14.21₺
04.2022                       17.78₺
01.2022                       20.58₺
10.2021                       15.89₺
07.2021                         9.47₺
04.2021                       39.77₺
01.2021                         6.62₺
10.2020                       10.18₺

 

İnternet Sitesi: bella.fi

Whitepaper: docs.bella.fi

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!