/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

27Eylül

Bitcoin destek bölgesi için savaşıyor

Artan BTC arzına rağmen destek bölgesinin üstünde tutunmayı başaran BTC, ABD büyüme verisine kadar dar bant içinde hareket edecek gibi durmaktadır. 18k bölgesinin kaybedilmesi halinde ise satışların hızlanması beklenmekte olup FED söylem değişikliğine gidene kadar yaşanan yükselişlerin uzun soluklu olması zor gözükmektedir.

Devamını Oku
26Eylül

Bitcoin direniyor

Borsalardaki artan BTC arzı ve opsiyon dağılımları, düşüş yönlü hareketi ima etmekte olup bu hafta açıklanacak ABD GSYİH verisinin beklentilerden daha iyi gelmesi satış baskısını arttıracaktır. BTC her ne kadar 18-20k bölgesini kaybetmek istemese de bu seviyelere kadar yaşanan düşüşün kaynağındaki temel makroekonomik faktörler değişmemiştir. Bu sebeple ihtiyatlı olmakta fayda vardır.

Devamını Oku
23Eylül

Bitcoin'de destek üstü tutunma azmi

BTC 19-20k destek bölgesinin üstünde tutunmak için büyük uğraş veriyor. Destek bölgesinin kalıcı olarak kaybedilmesi durumunda ise 16k bölgesine doğru bir hareket beklenmekte olup Nasdaq ile olan korelasyonda son birkaç gündür sapma yaşanmaktadır. Bu sebeple temkinli hareket etmek ve destek üstü kalıcılığın onayını veya reddini görmeden yatırım yapmamak gerekmektedir.

Devamını Oku
22Eylül

FED geleneği bozmadı

Beklentilere paralel şekilde 75 baz puan faiz artışına giden FED sonrası riskli varlıklarda satış baskısı arttı. Nasdaq endeksi ve BTC öncülüğünde kripto paralar değer kaybederken Dolar endeksi-DXY 111 seviyesini aştı. FED başkanı ise 2% enflasyon hedefine tekrar vurgu yaparak, enflasyon oranında beklenen, tatmin edici bir gevşeme olmadığını belirtti. Yıl sonuna kadar piyasada 100 baz puanlık daha faiz artış beklentisi bulunmakta.

Devamını Oku
21Eylül

Kriptoda gözler FED'de

Haftanın en önemli verisi olan FED faiz kararı bugün açıklanacak. Piyasanın karar öncesinde yukarı yönlü tepki yükselişleri gösterme ihtimali olsa da, karar sonrasında düşüş beklentisi birçok uzman tarafından paylaşılıyor. Tabiki FED başkanının söylem ve demeçlerinin ne derece sert olacağı en az faiz artış miktarı kadar önem arz ediyor.

Devamını Oku
Daha Fazla Görüntüle
BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!