Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

Injective (INJ) Nedir? - Kriptrade Kripto Akademi

Injective, geliştiricilerin çok çeşitli karmaşık uygulamalar oluşturmak için kullanılabileceği, tamamen merkeziyetsiz, birlikte çalışabilir ve açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformudur. Injective, Ethereum ve Cosmos Hub gibi en büyük birinci katman ağlarında hızlı zincirler arası işlemleri kolaylaştırabilir. Injective ekosistemi, sınıfının en iyisi kullanıcı deneyimini sağlamaya odaklanan merkezi olmayan uygulamalardan oluşan bir ağdır. Injective ağının yerel para birimi INJ’dir. INJ, piyasa değeri bakımından 166. büyük kripto para birimidir. 

Injective’in kurucusu kimdir?

Injectvie Labs, Injective Protocol'e ilk kez katkıda bulunmaya başlayan araştırma ve geliştirme şirketidir. Eric Chen, Injective Labs'ın kurucu ortağıdır. Injective'i kurmadan önce, büyük bir kripto fonunda kriptografik araştırmacı ve trader olarak çalışmıştır. Albert Chon, Injective Labs'ın CTO'sudur. Stanford Üniversitesi'nden bilgisayar bilimi alanında lisans ve yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur ve Amazon'da yazılım geliştirme mühendisi olarak çalışmıştır. Bugün bir dizi büyük proje tarafından kullanılan yeni bir Ethereum standardına öncülük etmesi ve Eric Chen ile birlikte Injective Labs'ı kurmasıyla tanınmaktadır. INJ, 2020 yılında piyasaya sürülmüştür.

INJ stake edilebilir mi?

Injective, işlemlerin doğrulanması için bir proof-of-stake (PoS) mutabakat mekanizması kullanır. Injective ağının yerel para birimi olan INJ stake edilebilmektedir.

Proof of Stake (PoS-Hisse İspatı) nedir?

Staking, ağı güvenceye almak için kripto varlıkları kilitleme ve bunun karşılığında faiz ödemesi alma eylemidir. Proof of Stake, bir sonraki bloğu kimin doğrulayacağına karar veren bir konsensüs algoritmasıdır. Geleneksel olarak kullanılan Proof of Work algoritmasında madenciler işlemleri onaylamak adına cihazlarının işlem gücünü kullanarak kriptografik bulmacaları çözerken, PoS algoritmasında doğrulayıcılar ellerinde tuttukları coin miktarına bağlı olarak seçilir.

PoS algoritması, Bitcoin’de kullanılan ve yüksek miktarda enerji tüketimi gerektiren PoW konsensüs algoritmasına göre daha doğa dostu ve daha ölçeklenebilir olarak görülüyor.

INJ’nin dolaşımdaki arzı ve maksimum arzı ne kadardır?

INJ’nin maksimum arz miktarı 100 milyondur. Dolaşımdaki arzı yaklaşık 73 milyondur.

Yıllara göre INJ fiyatları

10.2022                      31.47₺
07.2022                      20.67₺
04.2022                      86.80₺
01.2022                    109.92₺
10.2021                      86.35₺
07.2021                      60.29₺
04.2021                    106.07₺
01.2021                      30.24₺
10.2020                        6.26₺

 

İnternet Sitesi: injective.com

Whitepaper: docs.injective.network/#introduction

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!