Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

Kripto Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kriptrade

1- KRİPTO PARANIN PROJESİ

Kripto paralara yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri yatırım yapılacak coinin projesidir. Yatırım yapmadan önce kesinlikle projenin teknik dökümanı(whitepaper) okunmalıdır. Projenin başarmak istedikleri, geliştirici ekibi ve diğer özellikleri incelenmelidir

2- KRİPTO PARANIN TOPLULUĞU

Topluluk, sosyal medyada bir araya gelmiş olan coin holderlarından oluşur. Topluluklar, projelerin gelişimine destekte bulunabildikleri gibi projelerin reklamını da yaparlar. Bir projeye yatırım yaparken topluluğunu incelemek ve sosyal medya hesaplarının takipçi sayılarını kontrol etmek yararlı olacaktır.

3- KRİPTO PARANIN HACMİ, TOPLAM ARZI VE DOLAŞIMDAKİ MİKTARI

Yatırım yapılacak kripto paranın işlem hacmine bakılmalıdır, işlem hacminin yüksek olması projenin bilinirliğinin yüksek olduğu ve yatırımcı sayısının fazla olduğu anlamına gelir. Yatırım yaparken bakılması gereken bir başka konu da coinin toplam arzı ve dolaşımdaki miktarıdır. Piyasada fiyatlar arz-talep dengesine göre oluştuğu için coinin toplam arzının az olması değerinin yükselmesi ihtimalini arttıracaktır. Toplam arzın tamamı dolaşımda mı yoksa henüz dolaşıma girmemiş bir miktar var mı kontrol edilmelidir. Fiyat, bu etkenlere göre değerlendirilmelidir.

4- TEKNİK VE TEMEL ANALİZ

Yatırımın doğru bir zamanda yapılması için teknik ve temel analiz yapılmalıdır. Kripto para piyasasının kısa ve orta vadeli beklentisi, piyasayı etkileyen dış etkenler ve coin grafiği kontrol edilmelidir.

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!