Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

Smooth Love Potion (SLP) Nedir? - Kriptrade Kripto Akademi

Smooth Love Potion (SLP), Axie Edge tarafından geliştirilen bir oyun tokenidir. Token, ETH ağına dayalıdır ve Uniswap likidite havuzundaki mevcudiyeti sayesinde hem oyun dünyası hem de DeFi alanında kullanılmaktadır. 

Karmaşık bir oyun tokeni olmasa da ilginç nedenlerle kullanılır. Büyük ölçüde, Axie Infinity oynarken evcil hayvan yaratıkları yetiştirmek için birincil kripto para birimi olarak hizmet eder. Ayrıca Uniswap üzerinden satın alınabilir ve ticareti yapılabilir. SLP, piyasa değeri bakımından 168. büyük kripto para birimidir. 

Axie Infinity nedir?

Axie Infinity, Axies adı verilen vahşi ve ticareti yapılabilen yaratıklarla dolu bir evrendir. Oyun, Ronin kullanılarak Ethereum üzerinden desteklenmektedir. Ronin, ETH işlem ücretlerini ve gecikmelerini en aza indiren bir yan zincirdir. Axie, oyuncuların dijital varlıklarının tam mülkiyetine sahip olduğu ve bunları tıpkı fiziksel ticaret kartları ve koleksiyon öğeleri gibi satın alabildiği, satabildiği ve takas edebildiği bir ekonomiye sahiptir. Axie Infinity’nin yerel para birimleri AXS ve SLP’dir. AXS, token sahiplerinin oyunun gelecekteki gelişimi ve deneyimleri hakkında oy kullanmasına izin veren bir yönetişim tokeni olarak hizmet eder. Öte yandan SLP, Axies'i geliştirmek için kullanılabilecek içsel bir para birimi olarak hizmet eder.

Axie Infinity’nin kurucusu kimdir?

Axie Infinity , Vietnamlı geliştirici şirket Sky Mavis tarafından 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

 

SLP stake edilebilir mi?

Axie Infinity, işlemlerin doğrulanması için bir proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanır. Axie Infinity’nin yerel para birimlerinden biri olan AXS direkt stake edilebilmektedir. SLP direkt stake edilemese de bazı borsalar ve üçüncü taraf platformlar üzerinden stake edilebilmektedir. 

Proof of Stake (PoS-Hisse İspatı) nedir?

Staking, ağı güvenceye almak için kripto varlıkları kilitleme ve bunun karşılığında faiz ödemesi alma eylemidir. Proof of Stake, bir sonraki bloğu kimin doğrulayacağına karar veren bir konsensüs algoritmasıdır. Geleneksel olarak kullanılan Proof of Work algoritmasında madenciler işlemleri onaylamak adına cihazlarının işlem gücünü kullanarak kriptografik bulmacaları çözerken, PoS algoritmasında doğrulayıcılar ellerinde tuttukları coin miktarına bağlı olarak seçilir.

PoS algoritması, Bitcoin’de kullanılan ve yüksek miktarda enerji tüketimi gerektiren PoW konsensüs algoritmasına göre daha doğa dostu ve daha ölçeklenebilir olarak görülüyor.

SLP’nin dolaşımdaki arzı ve toplam arzı ne kadardır?

SLP’nin toplam arz miktarı 42,669,026,937’dir ve bu miktarın tamamı dolaşımdadır.

Yıllara göre SLP fiyatları

10.2022                      0.06₺
07.2022                      0.06₺
04.2022                      0.29₺
01.2022                      0.36₺
10.2021                      0.55₺
07.2021                      1.16₺
04.2021                      0.45₺
01.2021                      0.14₺
10.2020                      0.26₺

 

İnternet Sitesi: axieinfinity.com

Whitepaper: whitepaper.axieinfinity.com

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!