Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

Tether (USDT) Nedir? - Kriptrade Kripto Akademi

Stabil coinler, fiyatın bir kripto para birimine, itibari paraya veya borsada işlem gören emtialara sabitlenmek üzere tasarlandığı kripto para birimleridir. Tether, değeri Amerikan Doları’na sabitlenmiş olan bir stabil coindir. Şirket, rezervlerinde her 1 USDT’ye karşılık olarak 1 USD bulundurduğunu iddia etmektedir. Tether, piyasa değeri bakımından Bitcoin ve Ethereum’un ardından 3. büyük kripto para birimidir. 

Tether’in kurucusu kimdir?

Tether, Temmuz 2014'te Hong Kong merkezli Tether Limited Şirketi tarafından kurulmuştur. Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından ilk olarak Realcoin adı altında piyasaya sürülmüştür. 

Tether’in toplam arzı ne kadardır?

Dolaşımda bulunan USDT miktarı 69,613,437,846’dır. 

Tether nasıl çalışır?

Tether, Omni Protokolü kullanılarak Bitcoin blok zinciri üzerinde oluşturulmuş bir projedir. Sonradan Ethereum ağında çalışacak bir ERC-20 akıllı sözleşme de yaratılmıştır. Akıllı kontratlar, anonim taraflar arasındaki işlemleri ve anlaşmaları güvenilir ve tutarlı bir şekilde yürütebilen, geriye dönük bir değişimin mümkün olmadığı bilgisayar programlarıdır. Merkezi otoriteye ve yasal işlemlere ihtiyaç duymadıkları için , aracı kurumları aradan kaldırır ve maliyeti düşürürler. ERC-20, Ethereum ağına yazılmış olan akıllı kontrat projelerinin tokenlerinin Ethereum ağına entegre edilme standardıdır. 

Omni Protokolü nedir?

Omni protokolü, Bitcoin ağı üzerinde çalışan ve ağ üzerinde token oluşturmaya imkan sağlayan bir sistemdir. Omni ile özel para birimlerini veya varlıkları temsil etmek için tokenler oluşturmak ve bunları Bitcoin blok zinciri aracılığıyla işlemek kolaydır. 

 

İnternet Sitesi: tether.to

Whitepaper: tether.to/whitepaper

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!