Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

VeChain (VET) Nedir? - Kriptrade Kripto Akademi

VeChain, tedarik zinciri yönetimi süreçlerini iyileştirmek için bu amaca uygun özelliklere sahip blok zinciri tabanlı bir platformdur. Platform kullanıcıları tarafından satın alınan ürünlerin orijinalliğini ve kalitesini belirlemek için dağıtılmış defter teknolojisi kullanır. VET, VeChain ağının yerel para birimidir. VET, piyasa değeri bakımından 33. büyük kripto para birimidir.

VeChain’in kurucusu kimdir?

Platform, 2015 yılında Singapur’da kurulmuştur. VeChain’in kurucusu ve CEO’su Sunny Lu, daha önce QTUM gibi diğer iyi bilinen kripto para birimlerini üreten Çinli bir yazılım şirketi olan BitSE'yi kurdu. Lu, bu projelerden önce Çin'de Louis Vuitton'un CTO'su ve CIO'suydu. Yönetim ekibinin diğer üyeleri de benzer geçmişlere sahiptir ve Fortune 500 şirketlerinde üst düzey pozisyonlarda yer almış kişilerdir.

VET stake edilebilir mi?

VeChain ağı proof-of-authority(PoA) konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. VET, stake edilebilen bir kripto paradır birimidir.

Proof of Authority (PoA-Yetki İspatı) nedir?

Proof of Authority, Proof of Stake(PoS) temel fikrinin devamıdır. Konsept, özellikle çok sayıda kripto para birimine sahip bir kullanıcının sisteme zarar vermekle ilgilenmeyeceği fikrine dayanmaktadır. Ne de olsa, olumsuz davranış kendi yatırımının değerini de tehlikeye atacaktır. Bu nedenle, PoS'ta işlemleri doğrulamak için seçilme ve dolayısıyla blok ödülünü alma olasılığı cüzdanda tutulan miktarla birlikte artar. Özellikle adil bir kavram olmamasının yanı sıra, tamamen başka bir sorunu daha bulunmaktadır. Her kullanıcı için aynı koşullar varsayılmıştır. İki kullanıcının her biri 1.000 jetona sahipse, bu onlar için eşit değerde olduğu anlamına gelmez. 

Örneğin, A kişisinin 1.000 madeni parası varsa ve aynı zamanda hesabında 1 milyon avro varsa, bunu yapmak için tüm birikimlerini harcamak zorunda kalan B kişisinden farklı şekilde ele alınmalıdır.

Proof of Authority bu noktayı ele alır. Bu nedenle, doğrulayıcılar burada itibarlarına göre seçilir. Bu işlem çok dikkatli ve kapsamlı bir şekilde yapılmalıdır:

1.Doğrulayıcının kimliği benzersiz bir şekilde belirlenmeli ve güvenilir bir genel veri tabanına göre doğrulanmalıdır.

2.Başvuranların kapsamlı, tarafsız ve tarafsız bir şekilde taranması. Doğrulayıcı olmak isteyen herkes, başvuru sürecinin tüm adımlarından geçmelidir.

3.Yolsuzluğu, kötü niyetli davranışları ve diğer olumsuz etkileri önlemek için yüksek doğrulama standartları. Sadece mali geçmişler değil, aynı zamanda itibar da kontrol edilir.

Bu nedenle, doğrulayıcı olarak kabul edilmek zordur. Aktif doğrulayıcıların sayısı da ciddi şekilde sınırlıdır.

VET’in dolaşımdaki arzı ve maksimum arzı ne kadardır?

VET’in maksimum arz miktarı 86,712,634,466’dır. Dolaşımdaki arzı yaklaşık 72 milyardır.

Yıllara göre VET fiyatları

07.2022       0.37₺
01.2022       1.15₺
07.2021       0.79₺
01.2021       0.14₺
07.2020       0.06₺
01.2020       0.03₺
07.2019       0.04₺
01.2019       0.02₺

 

İnternet Sitesi: www.vechain.org

Whitepaper: www.vechain.org/whitepaper/#header

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!