Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
12/5/2023

Bitcoin Ve Altcoin İçin Sıradaki Hedef Nedir ? -Kriptrade

Kasım ayında dikkat çeken bir performans sergileyen kripto para piyasası aralıkayına da oldukça güçlü bir giriş yapmış oldu. Son yükselişle birlikte 2022 yılının nisanayından bu yana ilk kez 40 bin dolar seviyesine ulaşırken kripto para piyasasınıntoplam değeri de hafta sonu 825 milyar dolar artmış oldu. Öte yandan birikenlikidite ve short pozisyonların arka arkaya tasfiye olmasının da yükselişinivmelenmesini tetiklediği söylenebilir. Bununla birlikte, FED Başkanı JeromePowell’in geçtiğimiz günlerde yaptığı güvercin yorumları Bitcoin hareketinin fitilininateşlenmesine yardımcı oldu.
ABD’nin Bitcoin’i tanıması ve kabul etmesinin zor olduğu bir dönemde gelen haberakışı piyasalarda pozitif anlamda bir şaşkınlık uyandırdı. Şöyle ki, Uzay KuvvetleriBinbaşısı Jason Lowery, ABD Savunma Bakanlığı (DoD) İnovasyon Konseyi’ne birtavsiye mektubu yazdı. Mektupta Bitcoin’in önemini finans alanının çok ötesinetaşıyabilecek, savunma ve siber güvenlik alanlarında yenilikleri tetikleyebilecek birgörüş ortaya koydu. Bitcoin ve Proof of work (PoW) protokollerinin gelecekte büyükstratejik öneme sahip olabileceğini belirtirken Bitcoin ve sahip olduğu teknoloji“dengeleme stratejileri” için geleceğe yönelik bir araç olarak hizmetverebileceğinden bahsetmesi ileri dönemlerde ABD’de Bitcoine verilecek önemiartırabilir.

 

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ

BU ALTCOİND DE BALİNA ALIMI GERÇEKLEŞTİ

Dogecoin jumps as Musk's Twitter flips logo to Shiba Inu dog | Reuters

Etkili balina yatırımcıları, pozisyonlarınıgüçlendirmek için geçen hafta stratejik olarakpiyasaya yeniden girerek keskin piyasaöngörülerini bir kez daha gösterdi. Bu durumberaberinde bir iştahın açılmasına da vesile oluyor.Yükselişler devam ederken balinalar da piyasadahassasiyetle gezinmeye devam ediyor. Bunun sonörneği olarak yeni tanımlanan bir balina cüzdanı,gün içinde 600 milyar SHIB’lik bir para çekmeişlemi gerçekleştirdi. Bu işlem, bu balina ile ilişkilibaşka bir cüzdanın 9 gün önce Binance’den 2milyon 300 bin dolara eşdeğer 250 milyar SHIBçektiği önceki bir işlemi takip ediyor. Bu durum,balina cüzdanının SHIB biriktirmeye devam ettiğinigöstermekte.

BİTCOİN YÜKSELİŞİ HERKESE YARAMIYOR

Bitcoin Aralık ayının ilk 4 gününde yaklaşık %11yükselirken piyasada düşüş bekleyenyatırımcılar önemli kayıplar verdi. Coinglasstarafından aktarılan verilere göre, son 24 saatiçerisinde 205 milyon dolarlık vadeli işlemlerpozisyonu tasfiye oldu. Bu tasfiyelerin %77’sishort pozisyonlar üzerinde gerçekleşirken liqolan pozisyonların 80 milyon doları Bitcoin’deve 30 milyon doları Ethereum’da gerçekleşti.

 

HAFTALIK VERİ TAKVİMİ

DOLAR ENDEKSİ

Dolar endeksinde aşağı yönlü hareketlerinin yerini kısmıtoparlama süreci almış durumda. 103 seviyesi altına sarkmasa daaşağı yönlü trend devam etmekte. Alçalan trendin alt bandındantepki alması sonrasında 104.50 seviyesinin üzerine atması Dolarvarlıkları ve karşıt varlıklar için volatilite anlamında önemli olabilir.

VIX ENDEKSİ

Korku endeksinde BTC ve altcoinler için pozitif görünüm sürmekte. Düşüş eğilimi her ne kadar stabilleşmeye başlasa da bu seviyeler coin gibi riskli varlıklara olan eğilimin arttığını ve şuan için bir risk oluşturmadığını göstermektedir. Bu sebeple yataya bağlayacak bir korku endeksi kripto borsalarına risk iştahı açısından destek olmaya devam edecektir.

BİTCOİN DOMİNANCE

Bitcoin'in kripto para piyasasındaki gücünü ve talebini gösteren bir ölçüt olan Bitcoin dominansı, yükseliş eğilimini korumakta. Bu da talebin BTC olarak görüldüğü ve altcoinlerin BTC kadar nemalanamadığını göstermektedir. Para akışının çoğunun BTC üzerinden dönmesi sorunsalı btc dominansının aşağı yönlü hareket etmesiyle nihayete erebilir ve altcoinlerde de hareketlilik fazlalaşabilir.

BİTCOİN (BTC) ANALİZİ

İleri vadeli olumlu öngörüler ve pozitif haber akışlarıyla birlikte piyasalarda merak edilen Bitcoin fiyatının nereye adar yükseleceği ve olası düzeltme hareketinin boyutunun ne kadar olacağı yönünde. İlk izlenim olarak 43.400 sonrasında ise 44.800 seviyeleri konuşulurken düzeltme hareketlerinde 40.000 ve 38400 seviyesi destek görme konumuna gelmiş oldu.

 

ALTCOİN ANALİZİ

APECOİN (APE)

Alçalan trendi kırdıktan sonra 50 günlük hareketli ortalamanın 100 günlük hareketli ortalamaları aşağıdan kesmesi al sinyali olarak algılanmıştı. Nitekim yukarı yönlü hareketleri hız kazanan APE için 47,94-50,83 ve 53,75 direnç seviyeleri önemli olabilir. Olası geri çekilmeler içinse 45,49 ve 43,21 destekleri test edilebilir.

 

WAVES

Yükselen trendini aşağı yönlü kırıp son veren koin, daha çok 59-63 arası bant hareketine dönmüş durumdayken son birkaç gündür BTC’nin yükseliş hareketinden nemalanarak yukarı yönlü ataklarını hızlandırmış oldu. Dün her ne kadar yükseliş görülmese de 66,25 ve 69 seviyeleri belirlediğimiz dirençler olurken satıcılı seyrin türemesi halinde 63,28-61,57 ve 59 destekleri izlenebilir.

 

SHIBA (SHIB)

Günlük grafikte son dönemde çıktığı yükseliş trendine tekrar girme isteğinde. Trendin içinde kalmaya devam ederse 0,0002794-0,0002907 bölgelerine kadar yükselişler görülebilir. Destek olarak ise 0,0002587 ve 0,0002447 seviyeleri gündeme gelebilir.

 

HOLO (HOT)

Kasım ayı başında kesişen ortalamalarla birlikte teknik olarak %20 değer kazanan hotcoin için sağlıklı trend görünümü devam etmekte. Buna göre 0,05070-0,05320 seviyeleri tekrar ataklarda gözlemlenebilirken 0,04700-0,04430 seviyeleri kısa vadeli güçlü destek konumunda.

ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!