Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

Mart4. Hafta

Bankacılık Krizi

DEĞERLENDİRME Son bankacıık krizi sonrası FED faiz beklentileri 0 ile 50 baz puanlık artış arasında sürekli yön değiştirirken FED 25 baz puanlık faiz artışına giderken, bakacaılık sektörünün dayanıklı olduğu vurgusu geldi. Şu aşamada Mayıs toplantısının pas geçilmesi fiyatlanırken, ABD büyüme verisi ise FED faiz patikası açısından oldukça önemli.

Devamını Oku
Mart3. Hafta

FED Haftası

Bu hafta açıklanan ABD ÜFE verisindeki düşüş dikkat çekerken tedarik zinciri kaynaklı problemlerin geride kaldığı beklentisi ise arttı. Çekirdek TÜFE her ne kadar görece yatay kalsa da banka iflasları sonrası 50 baz puan faiz artışı fiyatlaması sıfırlandı. Bu hafta FED’in 25 baz puan faiz artışı yapması beklenmekte olup diğer ihtimal ise bu toplantıyı pas geçmesi yönünde. Her durumda sıkı para politikasının etkisinin azalacağı bir döneme girdiğimizi söylemek çok da yanlış olmaz.

Devamını Oku
Mart2. Hafta

Gözler Banka İflaslarında

Bu haftaya damgasını vuran SVB iflası olurken, iflas haberinin Silvergate bank iflasıyla beraber gelmesi ise yatırımcıların şahin fiyatlamaya gittiği Powell sonrası piyasalarda tekrar parasal genişleme söylentilerinin çıkmasına sebep oldu. Bu hafta açıklanacak olan TÜFE verileri önem arz etmekle beraber hızlı faiz artışlarının ABD banka bilançolarında yarattığı hasar ise FED için yeni bir değişken olarak faiz artırım kararında gelecekte etkili olacaktır. Mart faiz kararının beklenenin aksine güvercin olma ihtimali bu sayede artmış oldu.

Devamını Oku
Mart1. Hafta

Gözler İstihdam Verisinde

FED üyelerinden gelen mesajlar sonrası nispeten toparlanan risk iştahı ile riskli varlıklarda toparlanma gözükse de kripto dünyasında SEC’nin artan baskısı söz konusuydu. Bu hafta açıklanacak olan tarımdışı istihdam verisi ise piyasalara yön verecek olup kripto piyasalarında ise Silvergate iflas dedikodularının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği takip edilecek.

Devamını Oku
Şubat4. Hafta

Karışık Sinyal Veren Veri Takvimi

DEĞERLENDİRME ABD büyümesinin beklentinin altında kalması her ne kadar FED sıkı para politikasının yumuşaması ihtimaline işaret etse de ABD Çekirdek Kişisel Tüketim verisinin beklentiyi aşması ise talep enflasyonunun yüksek seyretmeye devam ettiğini ortaya koydu. Bu da şahin tutumun bir süre daha devam edeceğini ortaya koymuştur.

Devamını Oku
Daha Fazla Görüntüle
BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!