Günlük Bülten 26.10.2021

Haber Akışı

KRİPTO BÜLTENİ

HABER AKIŞI

Mastercard tarafından yapılan açıklamaya göre Bakkt platformuyla olası bir ortaklık söz konusu olabilir. Bu durumda mastercard ile ödeme aracı olarak kripto paralar kullanılabilecek hale gelecektir.

Citibank CEO’su kripto ödemeler için altyapı oluşturduklarını belirtti.

BlockFi, ETF dahil kripto varlık yönetimi için Neuberger Berman ile işbirliğine gideceğini açıkladı.

Korea Teachers Credit Union, 40 milyar USD değerinde varlığa sahip olup kaynaklara göre Bitcoin piyasasında işlem yapan bir fona yatırım yapma planı içerisinde.

VanEck Bitcoin vadeli işlemler ETF’i 26 Ekim’de işlem görmeye başlayacak.

ABD menşeili Greenidge, Çin’li madencilik teçhizat üreticisi Bitman ile kripto madenciliği için gerekli teçhizat siparişlerini iki katından fazla arttırdı.

Nijerya merkez bankası dijital parası eNaira’yı bağımsızlık günü kutlamalarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Nijerya, dijital para birimini piyasaya süren ilk Afrika ülkesi olacak.

Ethereum Altair güncellemesine 2 gün kaldı.

ABD Hazine Bakanı Yellen, satış işlemi olmadan da fiyat artışları kaynaklı vergilendirmenin önünü açan bir vergi tasarısı önerdi. Bu durum kripto varlık sahiplerinin de düzenlemenin geçmesi halinde etkileneceği anlamına geliyor.

Facebook metaverse yatırımları için 1 milyar USD tutarında bütçe açıkladı.

Kripto Para Analizi

KRİPTO ANALİZ

26 Ekim için BTC fiyat seviyesine bakıldığında 58, 59 ve 61 bin USD seviyelerinde puts sell opsiyonları baskın olarak göze çarpmaktadır. Bu bölgeler 26 Ekim için destek seviyeleri olacakken 25 Ekim direnci olarak göze çarpan 64 bin USD seviyesinin kırılması halinde calls sell opsiyonların baskın olduğu 66 bin USD seviyesi direnç olarak çalışacaktır.