Kriptrade

Kripto Para Borsası

/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%

Kullanım Koşulları

Kriptrade Platformu Genel Kullanım Koşulları

Kriptrade kullanıcılarına kolaylıkla ve güvenle Türk Lirası karşılığında kripto varlıkları alıp satabilecekleri bir platform sunar.  Bu platform kullanıcıları bir sanal borsada bir araya getirir ve sunulan kripto varlıkların bu platformda güncel alım-satım fiyatlarıyla satın alınmasına veya elden çıkarılmasına olanak verir.

Kullanıcılarımız bu platform üzerinde iki değişik ekranda alım-satım işlemlerini yapabilir. Daha kolay, basit anlaşılır kolay al/sat ekranı kripto varlıkların en güncel ve anlık son fiyatlarını kullanıcıya sunar ve kullanıcı bu ekranda en basit şekilde istediği miktarda alım satım yapabilir. Profesyonel alım satım ekranında ise daha uzmanlaşmış kullanıcılar, borsadaki tüm kullanıcı emirlerini görebilir, emirlerin fiyat ve hacimlerini inceleyebilir, grafikler üzerinde detaylı analizler yapabilir ve bundan sonra borsaya piyasa yapıcı veya piyasa alıcı şeklinde emir girebilirler.  

Piyasa alıcı emirler, o an zaten borsada bulunan diğer piyasa yapıcı emirlerin kullanıcı için en uygun fiyatlı olanıyla eşleştirilir ve müşteri o an alabileceği en iyi fiyattan alım ya da satım emrini anlık gerçekleştirmiş olur. Piyasa yapıcı emirler ise bekleyen emirlerdir.  Bu emirler yoluyla kullanıcılar o anda borsada olan en iyi emirlerle değil, kendi belirleyecekleri bir fiyattan işlem yapmak için bekleyen emir girerler. Bu emirler fiyat kullanıcının istediği seviyeye gelinceye kadar borsa ekranında bekler ve ancak piyasa fiyatı kullanıcının belirlediği fiyata gelince başka bir piyasa alıcı emirle eşleştirilip işlem görür. Piyasa yapıcı yani belirli fiyattan bekleyen emirlerin komisyonları genel anlamda piyasa alıcı emirlerden daha düşük olmaktadır ama gerçekleşip gerçekleşmemeleri piyasadaki fiyat hareketlerine bağlıdır ve fiyat istenen düzeye gelmezse emirler hiç gerçekleşmeyebilirler.  

Komisyon oranları, kullanıcının son 30 günde gerçekleşen işlem hacmine bağlı olarak belirlenir ve komisyon oranları işlem platformunda kullanıcılara sunulur. Komisyon faturaları KDV’li olarak düzenlenmekte ve KDV dahil olarak tahsil edilmektedir. Belirli dönemlerde müşterilere, tüm komisyon ve KDV tutarını içeren detaylı faturaları gönderilir.

Kolay alım/satım ekranlarında kullanıcılarımız farklı emir tipleri, emir defteri derinliği, emir defterinde fiyat oynaklığı, işlem zamanlaması, bekleyen emirler, grafik analizleri gibi konularla uğraşmadan hızla ve güvenle en son anlık fiyatlardan hızlıca kripto varlık alabilmekte ve satabilmektedir.  

Firmamız platformlarında firmamız her an iyi fiyatlar ve hacimin bulunması için piyasa yapıcı olarak kendisi de elinden geldiği ölçüde fiyat sağlamaya çalışacaktır.  Bu sayede kullanıcılarımızın, 7 gün 24 saat borsada istedikleri an alım satım işlemlerini yapabilmek için likidite bulabilmesi hedeflenmektedir.  Bu işlemler sırasında firmamız kullanıcılara karşı pozisyon almaz ve piyasa yapıcı olduğu zaman karşılanan emirlerin tümünü hedge ederek piyasa riskini sıfıra indirerek şirketin en yüksek seviyede risk yönetimi yapmasını hedefler.


Kriptrade web veya mobil platformları, alım/satım ekranlarında kullanıcılarına belirtilen fiyatlar tamamen anlık olup, piyasa alıcı emirleriniz gösterge niteliğindeki bu fiyatlardan gerçekleşmeyebilir. Piyasa alıcı emirleriniz her borsada olduğu gibi girildiği andan sonraki en iyi fiyatlarla eşleştirilecek ve fiyatlar oynaklık gösterebileceği için bu gerçekleşen fiyat işlemi girerken görülen fiyattan iyi yönde ya da kötü yönde değişiklikler gösterebilecektir.  Bununla birlikte, Şirketimiz işlemlerinizin gösterge fiyata yakın fiyatlardan gerçekleştirilmesini hedeflemekte birlikte, işlemlerin doğası gereği likidite, piyasa, derinlik ve fiyat riskleri bulunmaktadır. Bu risklere bağlı olarak anlık fiyatlar ile işlemlerinizin gerçekleştiği fiyat arasında aleyhinize farkların oluşma riski bulunmaktadır. Gerçekleştireceğiniz işlemlerinizi bu riski dikkate alarak yapmanız gerekmektedir.

İşleyiş ile ilgili diğer önemli hususlar ve riskler:

Kripto para piyasaları yüksek oynaklık gösterebilmekte olup, bu piyasalarda işlem yapmadan önce kullanıcılar tüm riskleri göz önüne almalı ve değerlendirerek işlem yapmalıdır. Kullanıcılar kripto para alım-satım işlemleri sonucunda kar elde edebilecekleri gibi zarar etme riskleri de bulunmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların Kriptrade nezdinde işlem yapmaya karar vermeden önce, kripto para işlemlerine ilişkin riskleri araştırmaları ve tüm riskleri dikkate alarak işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kriptrade, kullanıcılarını alım-satım kararlarında kesinlikle yönlendirmez. Tüm kullanıcılar kendi alım-satım kararlarından sorumlu olup, bu kararların getirebileceği kar veya zararlar da kendi sorumluluklarındadır. Kullanıcılar kripto para alım-satım işlemlerinde karar alırken tamamen serbest olup, fiyat tespitinden, ani fiyat değişimleri nedeniyle doğabilecek fiyat farkından veya gerçekleşen emirlerden kaynaklanan her türlü doğrudan ve/veya dolaylı kar ve zarardan kendileri sorumludur.

Şirketimiz kullanıcılarına karşı pozisyon almamakla birlikte, her zaman piyasa yapıcı olarak faaliyette bulunma hak ve yetkisine sahiptir. Tamamen kullanıcıların anlık alım satımını hızlandırmak ve sürekli alım-satım emirlerinin ve derinliğinin korunmasını sağlamak amacıyla ve kullanıcıların kolaylığı açısından sağlanan bu piyasa yapıcılığı faaliyeti sırasında şirketimiz riskini en aza indirmek için her alıcı veya satıcı gibi kendi fiyatlarını belirleme hakkına sahiptir.

Kullanıcılarımızın, şirketimiz platformlarından aldıkları veya şirketimizdeki kişisel cüzdanlarında sakladıkları kripto varlıklarını şirketimiz dışında başka bir cüzdana transfer edilmesini talep etmesi durumunda, şirketimiz bu transferleri en hızlı şekilde gerçekleştirmek için gereken özeni ve çabayı gösterecektir. Transferlerin gerçekleşmesi sadece şirketimizin kontrolünde olmayıp aynı zamanda anlık olarak değişebilmekte olan blockchain yapısı üzerindeki transfer hızlarından da etkilenmektedir.  Bu nedenle şirketimiz transferlerle ilgili gerçekleşmelerde herhangi bir süre garantisi veremez.  Şirketimiz bütün transfer emirlerinin olabildiğince hızlı gerçekleşmesi için elinden gelen tüm çabayı sarf edecektir.  

Kripto para transferlerinde blockchain üzerinde “gas fee” adı altında masraflar oluşabilmektedir.  Bu masrafların tümü kullanıcılarımıza yansıtılır. Platformumuzun ilgili sayfalarında bu transfer ücretleriyle ilgili genel yönlendirme bulunmakla beraber blockchain transfer ücretleri anlık olarak blockchain üzerinde ve kripto varlık cinsine göre değişebilmekte olup, her zaman kullanıcılara yansıtılmaktadır. Bu transfer ücretleri kullanıcıların transferlerinden yada hesaplarından şirketimiz tarafından düşülecektir.

Şirketimiz, kullanıcılar tarafından verilen alım-satım emirlerinin, yapılan işlemlerin doğası gereği platformlarımızda sunulan anlık ve/veya gösterge niteliğindeki fiyatlardan gerçekleştirileceğini hiçbir şekilde garanti veya taahhüt etmez. Ani fiyat değişimleri dolayısıyla fiyat farkından doğan/doğabilecek kar ya da zarar tamamen kullanıcıların kendilerine ait olup, bundan dolayı Şirketimiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bekleyen emir yani piyasa yapıcı olarak girilen alım veya satım emirleri bahsedildiği gibi piyasa fiyatları istenen seviyeye gelmediği sürece gerçekleşmeyebilir.  Kullanıcı, vermiş olduğu alım/satım emrini ilgili emrin gerçekleşmemiş olması koşuluyla iptal edebilir. Gerçekleşmiş kullanıcı emirleri iptal edilemez.

Kullanıcı, Kriptrade platformunda  sağlıklı fiyat oluşumunu engelleyebilecek olağandışı piyasa koşulları veya belirli bir varlık/varlık çifti ile ilgili likidite sorunları nedeniyle (teknik sorunlar, piyasa dalgalanmaları vb.) şirketimizin fiyat yayınlamayı geçici olarak durdurabileceğini, bekleyen emirleri iptal edilebileceğini, fiyatlarını değiştirebileceğini veya kullanıcı hesaplarını işleme kapatabileceğini ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla gerekli tedbirleri alabileceğini kabul eder.

Şirketimiz diğer kullanıcılarımızı koruma amaçlı tüm kullanıcıların işlemlerini sürekli gözetim altında tutacaktır. Şirketimiz kendi takdirinde olmak üzere, makul çerçevede kullanıcının anormal işlem faaliyeti gösterdiğini veya hatalı fiyatlandırmadan istifade etmeye yönelik alım/satım stratejileri benimsediğini yahut genel itibariyle kötü niyetli hareket ettiğini veya şüpheli işlemlerden tereddüt ettiği durumlarda, (a) hesabını derhal geçici olarak veya tamamen kapatma veya (b) işlemlerini iptal etme, fiyat aralıklarını genişletme veya istismar edici alım/satım işlemlerini önlemek için gerekli görebileceği her türlü sair önlemleri alma hakkına sahip olacaktır.

Kullanıcılar, platformumuza girilmesi için kendilerine verilen şifreleri kendileri saklamak ve güvenliğinden emin olmak sorumluluğundadır.  Şifreler hiç bir şekilde şirketimiz çalışanları dahil üçüncü kişiyle paylaşılmamalıdır. Kullanıcıların, hizmetlerden faydalanabilmesi amacı ile belirledikleri şifrenin muhafazası ve/veya bu şifrelerin kullanıcılardan kaynaklı nedenlerle yanlış/yetkisiz/izinsiz kullanımından doğan her türlü risk tamamen kullanıcının kendisine aittir. Kullanıcı şifreleri ile yapılan tüm işlemlerden, çalınmış ve/veya bir şekilde kaybedilmiş ve/veya unutulmuş olan şifreden şirketimiz sorumlu tutulamaz. Kullanıcı çalınan/kaybolan/yetkisiz/izinsiz kullanılan şifreyi derhal şirketimize bildirmek zorundadır. Güvenliğinin şüphede olduğu düşünülen şifreler hemen platformumuzda sağlanan şifre değiştirme bölümünden değiştirilmelidir.

İşbu Kullanım Koşullarında yer alan her türlü tanım ve kısaltmalar, aksi belirtilmediği müddetçe kullanıcıların şirketimiz ile imzaladığı Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtildiği şekildedir. İşbu kullanım koşulları, kullanıcıların şirketimiz ile imzaladığı Kullanıcı Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, özel olarak düzenlenmeyen ve/veya hüküm bulunmayan hallerde Kullanıcı Sözleşmesi hükümleri tamamlayıcı ve düzenleyici olarak uygulanacaktır.

Size yardımcı olmak için buradayız. Hemen iletişime geçin!

BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!